Jak vyrobit ovocnou kytici? Návod krok za krokem

Strašidelný svátek Halloween baví děti i dospělé
20.10.2020
Krok za krokem: Vytvořte si s dětmi halloweenskou dýni z balónku
25.10.2020

Pokud se doma s dětmi nudíte nebo nutně potřebujete originální a zdravý dárek, který chcete vlastnoručně vyrobit, nikoli kupovat, máme pro Vás snadný návod na to, jak vyrobit ovocnou kytici Frutiko. O postupy a informace z výroby ohledně surovin a receptů se s Vámi pravidelně dělíme také na našem Youtube kanálu a sociálních sítích. V tomto článku přinášíme jednoduchý a ucelený recept na výrobu ovocné kytice krok za krokem. 

Na nápad napsat článek s jednoduchým receptem na výrobu ovocné kytice nás přivedla naše zákaznice a fanynka Pája, která myšlenku jedlých kytic z ovoce využila při domácím úkolu ze školky svojí dcery – Vyrobit doma s rodinou originální DIY dárek. Rodina Trejbalovic se pustila do výroby vlastní jednoduché ovocné kytice, která byla v období podzimu a jablkobraní vyrobená jak jinak než z lahodných českých jablíček.

DIY dárek, který potěší každého

Maminka Pája s rodinou  upřednostnila ovocnou kytici bez čokolády, která je vhodná nejen do školek, kde mají většinou čokoládu a sladkosti zakázané, ale také pro diabetiky a lidi s přísnou dietou.

Skvělou věcí na ovocné kytici je fakt, že potěší jako dárek úplně každého. Může to být babička nebo dědeček, paní učitelka, kamarád ze školky, soused či šéf, ovocná kytice zkrátka udělá radost každému. Důležité je koupit kvalitní čerstvé ovoce a čokoládu (pokud možno vysokoprocentní, belgickou). Pokud chcete vlastnoručně vyrobenou kytici darovat jako dárek, doporučujeme si výrobu jednou zkusit nanečisto a výsledek nejprve sníst a až napodruhé darovat  😀

Recept na ovocnou kytici z jablek

Pája s dětmi použili na přípravu ovocné jablečné kytice keramický květináč, do kterého umístili klasický ledový salát. Jablka nakrájeli na měsíčky a napíchali je do salátu na špejlích, které zkrátili na polovinu, dokola podél obvodu květináče. Následně přidali doprostřed kytice na špejlích další měsíčky jablek, ale také jahody a hroznové víno. Vy můžete samozřejmě vybrat i další druhy ovoce, s ohledem na sezónost a případné alergie Vašich dětí či oslavence, kterého chcete obdarovat…


Výroba ovocné kytice ve Frutiku
My ve Frutiku vyrábíme ovocné kytice úplně stejně. Nemáme žádný stroj, který by ovocné kytice vyrobil za nás a nepoužíváme žádné speciální triky a kouzla, která bychom si nechávali pro sebe. Tajemství výroby ovocných kytic Frutiko tkví pouze a jenom v kvalitních čerstvých ingrediencích a ruční výrobě těmi nejšikovnějšími a lety prověřenými aranžérkami, které jsou schopné po letech praxe vyrobit krásnou velkou ovocnou kytici doslova za pár minut. 

Některé kousky ovoce navíc namáčíme do speciální belgické čokolády Callebaut určené pro temperování, tedy rozpouštění. Ovocem, které do čokolády namáčíme nejčastěji, jsou jahody, banány a jablka. Za roky výroby ovocných kytic se nám ale osvědčily i méně standardní kombinace jako hroznové víno, ananas či lesní plody v čokoládě.

Jaký je tedy recept na ovocnou kytici krok za krokem?

  1. Nakrájejte ovoce na kousky – jablka na měsíčky, melouny na osminy, z ananasu vykrájejte pomocí formiček různé tvary
  2. Některé kousky ovoce namočte do rozehřáté čokolády a nechte uschnout
  3. Do nádoby (hrnek, květináč či košík) vložte hlávkový nebo jiný salát
  4. Do salátu postupně od krajů dokolečka zapichujte kousky ovoce na špejlích
  5. Kytici zabalte do celofánu a darujte nebo rovnou snězte  😎

Dárkové balení s blahopřáním

Když je ovocná kytice zcela hotová, zabalí se do dárkového průhledného celofánu a zaváže mašlí. Na obal se pak umístí blahopřání, kam vytiskneme osobní vzkaz, který zákazník uvede v objednávce pro příjemce dárku.

Výsledkem je krásná a čerstvá ovocná kytice, která nejen skvěle vypadá, ale také úžasně voní a chutná  😉 

Klára Sezgin
Klára Sezgin
Autorka článků a administrátorka blogu.

Napsat komentář