3 tipy na zdravé svačiny z ovoce a zeleniny pro děti

DIY: Vytvořte si s dětmi jednoduchou čarodějnici na pálení
29.4.2021
Tipy na dárky ke Dni dětí
25.5.2021

Záleží vám na tom, aby vaše děti jedly zdravě? Máme pro vás tři tipy, jak doma připravit svačiny do školy, nebo i na výlet. Je to jednoduché, rychlé a hlavně máte kontrolu nad tím, co vaše děti jedí.

Jogurtový dezert

Zkuste dětem připravit domácí jogurtový dezert. Díky domácí přípravě vynecháte zbytečná aditiva, a pomalými krůčky můžete děti přivyknout na méně sladkou chuť, než která se jim nabízí v kupovaných jogurtových dezertech, které jsou často plné cukru.

Jako základ doporučuji použít neochucený bílý normálně tučný jogurt, tvaroh ve vaničce (má méně výraznou chuť než ten v alobalu) nebo zakysanou smetanu. Mléčný základ stačí pak pouze doplnit ovocnou složkou. Podle sezóny můžete střídat ovoce – v létě čerstvé, v zimě sušené nebo dušené. Přidat můžete i nasucho opražené ovesné vločky, semínka nebo oříšky.

Když změníte poměr ovoce, můžete připravit  skleničku ovoce s jogurtovou polevou namísto jogurtu ozdobeného ovocem.

Zdravé usměvavé chleby

Abychom vám nedoporučovali jenom ovocné zdravé dobroty, máme pro vás i slanou variantu lehké svačiny. Připravit ji je stejně jednoduché jako zmíněné sladké dezerty. Věřte, že děti takovou usměvavou svačinou zaujmete, jíme přece i očima 😉

Budete potřebovat:

  • chléb (nejlépe domácí)
  • vejce
  • hummus, nebo jakoukoli jinou pomazánku 
  • zeleninu – rajčata, papriku, polníček, ledový salát…cokoliv máte rádi
  • fantazii 🙂

Z dostupných ingrediencí se snažte vytvořit usměvavé chleby, nebo můžete zkusit i zvířátka. U téhle kreativní svačinky se fantazii meze nekladou.

Jahodová kaše do skleničky

Vyrobit jahodovou kaši je jednoduché a rychlé, její příprava vám zabere pár minut. Do skleničky vsypte ovesné nebo pohankové vločky, přidejte bílý jogurt, oříšky a nahoru naskládejte jahody. Celou kaši polijte lžičkou medu. Nezapomeňte ponechat dostatek místa na zamíchání.

  • 4 lžíce ovesných nebo pohankových vloček
  • 2 lžíce kešu oříšků
  • 150 g jogurtu
  • 1 lžička medu
  • 4 – 5 jahod

TIP na závěr

Máme pro vás tip, jak například i narozeniny oslavit zdravě. Vyzkoušejte naše ovocné kytice. Jsou plné vitamínů, vypadají krásně a je to netradiční obdoba narozeninových dortů. S takovým dárkem budete originální a děti budou nadšené!

Kdyby vám nevadilo trochu toho cukru navíc, máme i ovocné kytice s belgickou čokoládou nebo ovocné bonboniéry. Na výběr je toho zkrátka tolik, že nebudete vědět, kterou dřív – všechny jsou skvělé! Dovezeme kamkoliv po Česku 🙂

 

Přejeme vám dobrou chuť! 

Helena
Helena
Fotografka, autorka článků blogu Frutiko

Napsat komentář